Через експеримент Кабміну з 1 жовтня очікують підвищення на 15% цін на соціальні продукти

Кабінет міністрів України цього тижня затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування, яке діяло в Україні з 1996 року. Згідно з ним, торгова націнка не могла бути більше 15 відсотків на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м’ясо птиці, варені ковбаси, молоко, сир, сметану, вершкове масло і соняшникову олію, курячі яйця.

cina

 

Проект діятиме з 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року, повідомило УНІАН.

За словами міністр економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, постанова дасть можливість зменшити адміністративний тиск на бізнес і відмовитися від застарілих адміністративних практик. Він запевняє, що продукти харчування не подорожчають, а експеримент доведе, що ми не потребуємо державного регулювання цін.

Експерти ж, з чиновниками не згодні і впевнені, що ціни на соціально-важливі продукти навпаки виростуть на 10-15% відсотків, що найбільше вдарить по старим і нужденним. Так, зокрема, вважає директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На думку керівника аналітичного відділу консалтингового агентства ААА Марії Колесник, повне скасування цінового регулювання може стати причиною одиночного цінового зростання на деякі товари.  «Паралельно зі скасуванням цінового регулювання,- говорить експерт, — було б доцільно провести монетизацію пільг, щоб підтримати в першу чергу пенсіонерів».

Джерело.

Вам також може бути цікаво...