Несвобода слова: у РФ планують контролювати весь інтернет-трафік

У Росії для виконання положень «закону Ярової», який зобов’язує операторів зв’язку зберігати всі дані про з’єднання користувачів, включаючи вміст розмов і листування, можуть впровадити дешифрування користувача інтернет-трафіку.

Про це повідомляє «КоммерсантЪ» з посиланням на інформовані джерела.

Несвобода слова: у РФ планують контролювати весь інтернет-трафік

Несвобода слова: у РФ планують контролювати весь інтернет-трафік

За даними джерела видання, ФСБ спільно з Мінкомзв’язком і Мінпромторгом обговорює питання розшифровки і аналізу всього інтернет-трафіку.

«Про те, що рішення для дешифрування інтернет-трафіку знадобиться, говориться і в технічних вимогах для виконання «закону Ярової», які в серпні направляв в профільні міністерства «Ростелеком», – відзначає «Комерсант».

Поки невідомо, йдеться про дешифрування всього інтернет-трафіку в режимі реального часу або трафіку лише тих абонентів, які привернуть увагу правоохоронних органів.

Видання зазначає, що ще не отримало офіційних коментарів від відомств.

Нагадаємо, «пакет Ярової» посилює контроль за листуванням користувачів Росії. Операторів зв’язку і «організаторів поширення інформації» зобов’язали протягом півроку зберігати зміст повідомлень користувачів, а також надавати державним органам засоби для декодування зашифрованого листування.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...