Україна «подарувала» Антигуа і Барбуді 66,7 мільйона доларів

За рішенням місцевого суду, заморожені в банку Антигуа і Барбули гроші Павла Лазаренка, надійдуть в державну казну цієї країни. Україна фактично подарувала Антигуа і Барбуді 66,7 мільйона доларів. Саме таку суму, що раніше належала колишньому прем’єр-міністру України Павлу Лазаренку, і була заморожена на рахунках банку цієї острівної нації, на даний момент ліквідовано.

9e101c7d-f937-4837-906c-2929f7105973_w987_r1_s

Фонди були заморожені Управлінням з політики за контролем над розповсюдженням наркотиків та відмиванням грошей Антигуа, на офіційному вебсайті якого і повідомляється ця новина. Уряд Антигуа аргументував це тим, що гроші Лазаренка були здобуті корупційним шляхом. Напередодні вищий суд Антигуа і Барбуди прийняв рішення перевести ці гроші в урядовий фонд конфіскатів, а по суті – в казну країни. Як вони будуть використовуватися – вирішуватиме уряд цієї карибської нації.

З приводу цих грошей велася судова справа між самим колишнім українським прем’єр-міністром через його представників і урядом Антигуа і Барбуди.

Український уряд в цьому процесі участі не брав.

«У всій цій історії найдивніше те, що український уряд не вступив у цей процес зі своїми вимогами щодо повернення грошей Лазаренка», – говорить Джин Берд, юрист компанії Arnall Golden Gregory. «Однак, для того, щоб це зробити, необхідно було діяти до відповідних судових термінів, тобто по суті треба було починати, як тільки заарештували Павла Лазаренка, або хоча б, коли Україні стало відомо про те, що гроші були заморожені на рахунках в Антигуа».

Директор Управління з питань політики за контролем над розповсюдженням наркотиків та відмиванням грошей Антигуа Едвард Крофт похвалив роботу своїх агентів і підкреслив, що їх досягнення продемонструвало світу, що Антигуа і Барбуда не відкриті для бізнесу міжнародних злочинців.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...