Київ може втратити частину пам’ятки ЮНЕСКО

Варязькі печери, що є частиною Дальніх печер Києво-Печерської Лаври, яка є пам’яткою ЮНЕСКО, потрібно або відновити, або законсервувати шляхом засипання, інакше Київ втратить пам’ятку назавжди.

печери-Київо-Печерської-лаври

Про це заявила депутат Київради Тетяни Меліхової з посиланням на активіста-геолога, який багато років домагається реставрації Варязьких печер.

“За словами активіста, жодні роботи стосовно покращення стану Варязьких печер, незважаючи на існуючу Програму з їх збереження, не ведуться. Як геолог за освітою та колишній співробітник Києво-Печерського заповідника він впевнений, що аварійні Варязькі печери зовсім заваляться, якщо їх хоча б не законсервувати”, – переповіла Меліхова.

Вона нагадала, що ще на 35 сесії ЮНЕСКО у травні 2011 року було висунуто до України вимоги щодо вжиття заходів, спрямованих на збереження печер.

Згідно з концепцією Програми збереження Варязьких печер на 2012-2014 роки, вартість виконання першочергових протиаварійних реставраційно-консерваційних робіт становить близько 1,5 мільйона гривень, а загальна вартість робіт з реставрації Варязьких печер складає близько 10 мільйонів гривень.

Меліхова наголосила, що звернулася до Мінкультури та Києво-Печерського національного історико-культурного заповідника з проханням надати інформацію про стан виконання запланованих робіт в рамках затвердженої Програми збереження Варязьких печер.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...