Юрій Андрухович нагороджений медаллю імені Гете

Український письменник Юрій Андрухович в неділю, 28 серпня,отримав нагороду за активну роль у поширенні німецької мови за межами німецькомовного світу і сприяння міжнародному культурному обміну.

49_main_ukr

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Український письменник був нагороджений медаллю Гете – нагородою, що з 1955 року щорічно вручається німецьким Гете-Інститутом за заслуги в поширенні німецької мови і культури за межами німецькомовного світу і підтримку міжнародного співробітництва в сфері культури.

Церемонія нагородження медаллю проходила в місті Веймарі. Цього року нагородження було присвячене темі Міграція культур – культури міграції.

Крім Андруховича, медалі також отримали нігерійський фотограф Акинбоде Акинбии і директор Національного музею Грузії Давид Лордкіпанідзе.

Юрій Андрухович – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент Асоціації українських письменників.Творчість Андруховича має значний вплив на сьогоднішній літературний процес в Україні, з його іменем пов’язані перші факти зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладено на польську, англійську, німецьку, російську, білоруську, угорську, фінську, шведську мови.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...