Учені відкрили спосіб діагностувати депресію за фото в Instagram

Американські дослідники вважають, що створену ними комп’ютерну програму можна використовувати для діагностування ранніх стадій депресії.
13704142_830172483786125_1276143515_n

Науковці з Гарвардського й Вермонтського університетів розробили алгоритм, що дозволяє виявити депресію по фотографіях, які користувачі викладають в Instagram, йдеться на The Next Web.

Дослідники проаналізували понад 44 тисячі знімківвикладених 170 користувачами, 70 із яких діагностували клінічну депресію.

Із акаунтів науковці обирали по 100 останніх світлин, а для пацієнтів із розладом, вони також взяли 100 фото до діагностування депресії для порівняння.

Учені дослідили активність цих користувачів, кількість лайків під фотокількість обличь на світлинах та кольорові характеристики знімків. Усі ці дані вони використали для створення програми, яка визначає глибину депресивного стану.

Науковцям вдалося виявити, що люди у депресії викладають фото з низьким контрастом, а на світлинах переважають блакитні й сірі кольори. Вони часто використовують фільтр “Inkwell“, який робить зображення чорно-білим.

Здорові учасники дослідження найчастіше обирали фільтр “Valencia“, який робить кольори фото світлішими й теплішими.

Після розробки алгоритму, автори протестували його здатність визначати користувачів, які страждають від депресії та не мають цього розладу.

Програма була права у 70% випадків. Для порівняння, лікарі можуть достовірно діагностувати депресивний стан пацієнтів у 42% випадків.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...