Росія визнала українське громадянство засудженого сина Джемілєва

Російська Федерація визнала українське громадянство засудженого сина нардепа Мустафи Джемілєва – Хайсера.

73_main_ukr

Про це повідомив адвокат Хайсера Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

За словами адвоката Миколи Полозова, в документі його прізвище – Джемілов, а не Джемілєв.

“Більш ніж дворічна епопея з незаконними спробами нав’язування російського громадянства Хайсеру Джемілєву закінчилася нашою повною перемогою”, – написав Полозов.

У документі визнається, що Джемілов станом на 14 березня 2014 р. на території Криму постійно не жив, тому “громадянином РФ, відповідно до ч. 1 ст. 4 Федерального конституційного закону, він не визнаний”.

“Подання ним заяви про зберігання ним громадянства, що має, не є необхідною”, – сказано у відповіді МВС.

Полозов підкреслив, що це рішення “істотно вплине на розгляд справи в Європейському суді з прав людини”. Він також зазначив, що Росія вже майже 2 роки “злісно ухиляється від виконання рішення ЄСПЛ за правилом 39 про повернення Хайсера Джемілєва”.

Раніше адвокат повідомляв, що Хайсер Джемілєв може вийти на свободу за УДЗ 26 листопада.

Нагадаємо, 27 травня 2013 року син уповноваженого України з прав кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер з необережності застрелив друга сім’ї Февзі Едемова. Після анексії Криму Росією Хайсера Джемілєва вивезли з СІЗО в Сімферополі в Астрахань.

Російський суд в червні 2015 р. засудив його до 5 років позбавлення волі за звинуваченням у заподіянні смерті з необережності і зберіганні зброї.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...