Людство почало жити в борг

Якщо ми і далі будемо користуватися ресурсами планети, не даючи їм можливість відновитися, нашим нащадкам буде потрібно півтори Землі.

shutterstock_287323136-614x395

Цього року День екологічного боргу припав на 8 серпня – це значить, що, починаючи з 9 серпня, ми будемо використовувати ті поновлювані ресурси планети, які вона вже не встигне відновити до наступного року.

Дату Дня екологічного боргу щороку підраховує Глобальна мережа екологічного сліду (GFN) і цей день настає тоді, коли кількість використаних людством ресурсів перевищує обсяг, який Земля здатна відновити за рік (біоемкость). Перевитрата відбувається тому, що люди викидають в атмосферу більше вуглекислого газу, ніж можуть поглинути екосистеми, виловлюють рибу і вирубують ліси швидше, ніж ті здатні відновитися.

Індекс, що показує умовну площу, необхідну для підтримки поточного способу життя середнього жителя, називається екологічний слід (вимірюється в глобальних гектарах).

Станом на 2010 рік біоемкость Землі склала 1,7 га, тоді як екологічний слід середнього жителя Землі – фактично на 50% більше – 2,6 га, за даними Living Planet report 2014. Це означає, що якщо ми і далі будемо таким чином користуватися ресурсами планети, не даючи їм можливість відновитися, то нашим нащадкам буде потрібно або півтори Землі, або доведеться виселяти половину населення на іншу планету.

Але кожен з нас в змозі допомогти нащадкам жити як мінімум не гірше, ніж ми зараз.
Як це зробити?

– Частіше використовуйте велосипед / громадський транспорт замість бензинового / індивідуального транспорту;

– Якщо є необхідність в індивідуальному транспорті, віддавайте перевагу малолітражних і / або гібридних автомобілів;

– Утеплите своє житло, щоб зменшити втрати енергії на обігрів, а також скоротіть споживання електроенергії;

– Більше вживайте в їжу продукти місцевого / органічного виробництва і менше м’яса (особливо яловичини і свинини);

– Раціонально використовуйте холодну і гарячу воду;
– Використовуйте безфосфатні мийні засоби;

– Намагайтеся не використовувати пластик / поліетилен і речі одноразового призначення (в тому числі мокрі / сухі серветки);

– Купуйте органічні продукти, для створення яких не використовували хімікати і пестициди. Уникайте напівфабрикатів;

– Сортуйте сміття;

– Якщо річ можна полагодити, не купуйте нову.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...