Глава «Євробляхерів» зробив гучну заяву: могли дати державі більше, ніж МВФ

Одразу після того, як Верховна Рада України ухвалила два проекти законів: перший — № 8487, який знижує акциз на вживані автомобілі, другий — № 8488, який вводить великі штрафи за користування «бляхами» на території України, керівник «Автоєвросили» Олег Ярошевич у прямому ефірі в Facebook спалив свій нерозмитнений Land Rover.

 

 

Про те, що не влаштовує власників автомобілів на «єврономерах» у нових законах та, що мала зробити влада, щоб нарешті вирішити питання з нерозмитненими автомобілями, «Вголос» поспілкувалася з очільником «Автоєвросили» Олегом Ярошевичем.

Подаємо його слова в оригіналі.

“Ці закони я сприймаю як великий обман. «Автоєвросила» та інші громадські організації подали правки до законопроекту про розмитнення автомобілів на «єврономерах».

Проте нас пошили у дурні, бо з 147 правок, які були подані, 146 наших відхилили. Прийняли лише правку від комітету Южаніної. Депутати нас одурили. Після такого голосування у мене склалось враження, що у Верховній Раді засідають люди, між якими є корпоративна змова. Адже у цьому випадку народні депутати відстояли інтереси багатих власників автомобільного бізнесу. Влада нас ошукала. Замість того, щоб все відбувалося прозоро та зрозуміло, почалися маніпуляції, – разказав активіст.

Влада й справді могла нарешті поставити крапку в історії з автомобілями на «єврономерах».

Для цього з калькуляції акцизної плати потрібно було забрати вік автомобіля. Тоді вартість розмитнення автомобіля для всіх українців — і бідних, і багатих — буде рівною: приблизно 40 % від вартості транспортного засобу.

Ми вимагали дати можливість ветеранам АТО, зокрема, тим людям, котрі отримали інвалідність, інвалідам першої і другої груп та багатодітним сім’ям розмитнювати автомобіль безкоштовно.

Ми також вимагали, щоб техогляд автомобілів зробили обов’язковою процедурою: всі авто мають проходити такий огляд, як це є у країнах Європи. Бо найбільшою небезпекою на дорогах є не «євроблахарі», а ті авто, які вже десятки років не проходили технічний огляд.

Замість кредиту в МВФ, можна було зробити розмитнення авто доступним.

Додамо, що У Києві під Верховною Радою України влаштували мітинг власників автомобілів з європейською реєстрацією. Вони перекрили проїзд по Грушевського.

Наразі на мітингу є близько 300 людей.

У Києві під Верховною Радою України влаштували мітинг власників автомобілів з європейською реєстрацією. Вони перекрили проїзд по Грушевського.

На мітингу були присутніми близько 300 людей.

Крім того на мітингу є спалений автомобіль лідера руху “АвтоЄвроСила” Олега Ярошевича.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...