Що не можна робити під час сварки при дитині

Тільки у рекламі можна побачити красиву сімейну ідилію без сварок. У житті такого не уникнути. Сварки іноді потрібні, щоб раз і назавжди розв’язати конкретну проблему.

 

 

Як діти, так і батьки мають різні емоційні стани, пише портал 4mama. Тому діти повинні розуміти, що батьки теж можуть сваритися.

Але варто знати, чого категорично неможна робити, якщо ви сваритеся при дитині.

1. Не втрачайте людяність

Не потрібно кидатися поганими словами при дитині. Якщо хтось про її батьків із незнайомців скаже, то ця фраза зникне через 5 хвилин, а від близької людини може запам’ятатися їй надовго.

2. Не кажіть, що хтось поганий

Діти люблять і маму, і тата, але повинні визначитися. Після того, як хтось з батьків скаржиться дитині на іншого партнера, у самої дитини формується неправильна думка щодо нього. Тому уникайте цих ситуацій.

3. Не ображайте

Дитині неприємно, коли тато і мама обзивають один одного. Потім дитина пообіцяє собі не робити таких помилок, але зрештою, зловить себе на думці, що говорить словами мама чи тата.

Манера вести діалог чи сварку є у підсвідомому рівні, тому потрібно себе стримувати у висловлюваннях.

4. Не змушуйте думати дитину, що вона винна

Під час сварки при дитині батьки змушують відчувати своє чадо винним у цьому. Наче, якщо б не ви, то вони жили б краще, розуміли один одного краще і все у них було добре.

Батьки, які сваряться при дитині, вирощують у ньому почуття провини. Тому поясніть дитині, що вона не винна, а причиною цьому є щось інше.

Якщо ж розмова стає складнішою, то батькам потрібно вести діалог, а не монолог, сконцентруватися на конкретній проблемі, а не згадувати всі образи та пам’ятати, що це ваш партнер та ваш вибір.

Саме тому не варто з’ясовувати стосунки у присутності дитини, а зробити це за зачиненими дверима.

 

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...