Оце так новина! Українців зобов’язали повторно вакцинуватися, всі подробиці

Імунітет проти деяких захворювань зберігається не все життя, тому необхідно повторне введення вакцин – ревакцинація

Про це повідомляється на сайті українського уряду.

«Дорослим обов’язково треба робити щеплення проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них в дитинстві», – наголошується в повідомленні.

Робити ревакцинацію необхідно від дифтерії і правця. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДС-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДС-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я роблять безкоштовно.

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на все життя. Ревакцинація не потрібна, якщо людині зробили таке щеплення в дитинстві. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи та паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші).

Імунізація проти гепатиту B захищає людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції – цирозу і раку печінки. Щеплення рекомендується для всіх дорослих, що не вакциновані в дитинстві. Українці, які не знають, чи робилися їм ці щеплення, можуть звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Вакцинація проти гепатиту В робиться безкоштовно тільки дітям. Дорослим за цю вакцину доведеться заплатити.

Нагадаємо, в середині літа всього за тиждень захворіли на кір трохи менше тисячі українців. Як повідомляє Центр громадського здоров’я, за тиждень – з 9 по 15 липня зафіксували 855 випадків захворювання. При цьому, згідно з цифрами цього тижня, захворюваність йде на спад – на 16% у порівнянні з попереднім тижнем, констатують фахівці. Проте з 855 – 490 це діти.

Всього з початку 2018 року на кір захворіли 25,854 тисяч чоловік і 15,405 тисяч з них – діти. Найбільша кількість випадків захворювання і раніше зберігається в Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях.

 

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...