Обвал ринку в Росії: Медведєв пригрозив США війною

Можливе подальше посилення економічних санкцій проти Росії розцінюватиметься як оголошення економічної війни.

Таку заяву зробив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв. При цьому він запевнив, що Росія буде змушена відповідати економічними, політичними чи іншими методами, повідомляє ТАСС.

“Розмови про майбутні санкції я б не хотів коментувати, але можу сказати одне: якщо піде щось типу заборони діяльності банків або використання тієї чи іншої валюти, то це можна буде назвати абсолютно прямо оголошенням економічної війни. І на цю війну необхідно, треба буде реагувати – економічними методами, політичними методами, а, в разі необхідності, й іншими методами. І наші американські друзі це повинні розуміти”, – сказав російський прем’єр.

При цьому російський прем’єр визнав, що санкції так чи інакше впливають на економіку країни. “Нічого хорошого у цьому немає, тому що будь-якого роду обмеження зрештою позначаються на самопочутті економіки, на рухові курсу валют”, – додав Медведєв.

Він стверджує, що санкції були введені, “щоб обмежити нашу країну, але все це робилося неодноразово”.

Нагадаємо, у Росії знову впав фінансовий ринок на тлі повідомлень про можливе посилення санкцій США проти цієї країни.

Варто зазначити, що ще 9 квітня 2018 року рубль продемонстрував найрізкіше падіння за три останні роки. Обвалилися також і національні біржові індекси Росії.

Міжнародні інвестори після введення США нових санкцій проти Росії почали стрімко позбуватися російської валюти. За 9 квітня долар виріс на два рублі – до 60. Цей день ЗМІ прозвали “чорним понеділком”. Однак понеділок змінив не менш чорний вівторок – курс долара на російському ринку вперше з грудня 2016 року наблизився до рівня 64 рублі за долар, а курс євро наблизився до рівня 79 рублів.

Таким чином у квітні національний ринок акцій РФ втратив понад 2,7 трильйони рублів, а його капіталізація знизилася на сім відсотків.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...