Монетизація субсидій: економним українцям платять гроші

Монетизація субсидій в Україні – енергоефективне поведінку з боку держави. Міністерство повертає гроші тим, хто вміє економити. Однак лякають нововведення. Але чи варто їх боятися?

 

Програма оформлення монетизації початку успішно діяти в Україні з січня 2017 року. Економні жителі Києва та інших міст країни за дбайлива витрата газу і електроенергії змогли отримати гроші від держави. Щоб отримати грошову компенсацію, тим, хто брав субсидію, досить було економити на енергоресурсах і заповнити бланк заяви в Управлінні соціального захисту населення.

Однак в кінці 2017 року Києву заманулося ввести нововведення щодо виплат. Згідно з даними Кабміну України, в минулому році півтора мільйонам жителів країни з 7,4 мільйона субсидованих людей виплатили монетизацію. Мінімум грошової виплати склав 700 грн. Сума компенсації залежить від зекономлених кубів газу і кіловат електроенергії.

Однак віднедавна Україну розбурхали чутки про те, що тепер економного населенню країни грошову допомогу перестануть виплачувати. Чи справді монетизація скасована або це дурниця? Але чому? Чи так це насправді? Спробуємо у всьому розібратися.

Підводні камені по платежах
Монетизація субсидій для населення країни передбачала повернення зекономлених на індивідуальному газовому або електричному опаленні засобів. Платежі надходили на банківський рахунок заявника або їх можна було забрати готівкою на Укрпошті. Що стосується останньої можливості отримання «живих» грошей за зекономлені енергоресурси, можна відзначити наступне: багато жителів до цих пір не отримали оплату. І не тому, що Київ не виплатив. Держава чітко виконала свої зобов’язання. Тільки компенсація за економне субсидування ніяк не змогла потрапити в руки бережливого споживача через відмову оплати на Укрпошті нібито через відсутність грошей.

Відомі випадки, коли Київ перераховував гроші на рахунки Управлінь соціального захисту населення по регіонах. У свою чергу, соцорганамі грошові допомоги перераховувались Укрпошті. Людей сповіщали про те, що кошти перераховані, і гроші необхідно забрати. Тільки співробітники компанії-оператора поштового зв’язку України розводили руками, мовляв, по монетизації виплат немає. Так що краще спочатку вказувати свій рахунок, куди стовідсотково перерахуються гроші за зекономлені субсидіях.

Масштабна монетизація субсидій в Україні 2018 терпить зміни. Тепер виплати субсидій отримуватимуть комунальні підприємства. І з постачальниками енергоносіїв стануть розраховуватися «живими» грошима.

2018 рік приніс деякі корективи, що стосуються субсидування. Монетизація субсидій центрального району не залишилася осторонь. Анонсує Кабінетом міністрів нововведення передбачають здійснювати розрахунок безпосередньо з Казначейства без протоколів.

За формою до оплати будуть чіткі терміни розрахунків – до 24 числа кожного місяця. В цьому році виконавці послуг можуть самостійно вибирати постачальників енергоносіїв і розраховуватися “живими” коштами, пов’язаними з субсидіями. Тобто між державою і виконавцями комунальних послуг будуть своєчасні розрахунки «живими» грошима за субсидування.

Чиновники обіцяють здійснювати прозоре нарахування компенсацій за фактичні обсяги споживаних послуг. Гроші будуть надходити на рахунки підприємств-комунальників, які повинні будуть розрахуватися цими перерахуваннями зі своїми постачальниками.

Тепер в Україні будуть перевіряти справжні доходи субсідіантов-домогосподарств. Тих, хто приховує свої реальні можливості, виключать в певному порядку з лав субсидованих. Нова реформа передбачає монетизацію субсидій на рівні домогосподарств. Економні жителі країни зможуть отримувати грошові виплати на свої персональні рахунки. За словами міністра фінансів, зараз оформлення грошових компенсацій здійснюється непрозоро. Всі зміни повинні нібито поліпшити діючу концепцію.

Щоб звичайним громадянам дізнатися, чи варто звертатися за виплатою по системі «Монетизація субсидій в Україні», їм можна звернутися в управління соцзахисту. Нововведення стосуються лише монетизації субсидії компаніям-постачальникам комунальних послуг. Для населення отримати виплату в цьому році цілком можливо. Співробітники організації повинні самі повідомляти споживачів про це. Кінцевий термін подачі заяви – до 1.09. Обмежень щодо використання отриманих коштів немає.

Пільги на проїзд для пенсіонерів
Субсидії, монетизації, виплата, однозначно – позитивні кроки. У нас в країні багато пільговиків. Не завадило б також удосконалювати пенсійний пільговий проїзд. Адже розмір пенсій дуже низький. Але чи будуть у нас в країні збережені принципи справедливості?

Ще одна важлива новина промайнула в мережі Інтернет: безкоштовний проїзд пенсіонерам та іншим пільговим категоріям громадян буде тепер замінений на готівку. Рішення про компенсацію прийматимуть чиновники центрального органу влади. Напевно, це затягнеться надовго. І чи буде реалізована ця система взагалі? Багато пенсіонерів в цьому сумніваються.

Хтось вважає, що пенсійні документи будуть компенсуватися тридцятьма поїздками в місяць. Однак поки уряд ніяких обмежень не вводив. Затверджено мінімальні соціальні норми. А кількість пенсійних поїздок будуть встановлювати місцеві органи влади району. Для пенсіонера і число повинно бути не менше мінімальної соцнорми. Однак це не в обов’язковому порядку. Якщо органи місцевого самоврядування не захочуть давати гроші, пенсіонер буде їздити по старій системі. Так що питання безпосередньо залежить від влади району.

Оформити виплату грошей державою на проїзд цієї категорії громадян, значить, допомогти пільгою категорії населення існувати, – маленька пенсія змушує економити на всьому. Як відомо, пенсії катастрофічно не вистачає на найелементарніші потреби. Але щоб пенсійні надії виправдалися, бажано передбачити субсидію на проїзд як мінімум в розмірі 60 поїздок. З урахуванням того, що людина буде їздити хоча б раз в день кудись туди і назад.

Ідея, звичайно, хороша, але чи вийде її впровадити на практиці і в які терміни? Багато експертів скептично розглядають питання, що стосується монетизувати допомоги при оформленні пільгового проїзду. Однак, в який термін Україна зможе впоратися з цією проблемою, поки невідомо. Як буде насправді, покаже час.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...