Перемогли гроші: Україна підписує з РФ грошовий контракт, з’явилися подробиці

Україна раптово вирішила посилити торговельні зв’язки з Російською Федерацією. Найближчим часом країни підпишуть контракт на 2018 рік на поставки уранової сировини з України в РФ.

 


Про це заявив генеральний директор АТ “Міжнародний центр зі збагачення урану” Гліб Єфремов.

За його словами, Україна збагачує свій урановий концентрат на потужностях МЦЗУ, учасником якого є. Щороку країна в рамках проекту поставляє близько 80 тонн уранового концентрату.

“І підписання, і виконання контракту відбудеться найближчим часом. Ми включили обсяг, який передбачений для поставки в Україну в поточну виробничу програму. Зараз ми чекаємо від України його підписання, з нашого боку підписано контракт на поточний рік і вже направлено українській стороні”, – зазначив Єфремов.

Він також уточнив, що фізичні постачання урану почнуться в III-IV кварталах нинішнього року.

Єфремов заявив, що Україна дотримується графіка платежів. Він підкреслив, що робота йде в штатному режимі, графіки платежів України за паливо відповідають запланованим контрактних зобов’язань.

Відзначимо, що МЦЗУ створили в 2007 році на базі Ангарського електролізного хімкомбінату (входить в “Росатом”) з метою надання послуг зі збагачення урану неядерним державам.

Як правило, збагачений уран використовують для виробництва тепловиділяючих збірок (твелів) і поставок ядерного палива в країни-акціонери.

Українці негативно відреагували на таку угоду.

“Давайте відразу поставляти в Росію ядерні заряди: ВПК дозволяє. А то, як сировинний придаток. Тепер я знаю, кому Лавров адресував: дебіли, б…”, “Ганьба”, “У нас не війна, у нас, як завжди перемагає “грошове середовище”, – пишуть інтернет-користувачі.

Нагадаємо, найбільший український металургійний комбінат “Криворіжсталь” у 2017 році активно купував російське вугілля

Завод ArcelorMittal Кривий Ріг, який раніше називався “Криворіжсталь”, після блокади торгівлі з Донбасом перейшов на російське вугілля. Про це заявив керівник постачання підприємства Гиріш Сардана.

За його словами, закупівлі вугілля з Росії дозволили заводу працювати на повну потужність і досягти рекордного рівня виробництва сталі – 7 млн ​​тонн.

Сардана каже, що компанії довелося вийти на російський ринок після того, як український уряд ввів заборону на закупівлю сировини в зоні АТО. Купувати вугілля і кокс на міжнародному ринку компанія не могла через занадто високу вартість.

Гиріш Сардана зазначив, що незважаючи на всі складнощі, металургійний комбінат не припиняв поставки сировини.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...