У МОЗ оприлюднили дані про кількість смepтей після щеплення дітей у 2017 році

У МОЗ розповіли про проблеми надходження та використання різних вакцин в Україні.

Минулого року після проведення вакцинацій в Україні помepло 17 дітей.

Про це заявив генеральний директор держустанови “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Володимир Курпіта в інтерв’ю “РБК-Україна”, передає ТСН.

“Минулого року в Україні було зафіксовано 17 смepтей дітей після імунізації. Але ніхто не чув про якісь негативні інформаційні сплески в ЗМІ”, – розповів він.

Директор розповів і як відбувається процедура нагляду за реакціями дітей на проведені щеплення.

“В Україні існує система нагляду за кожною реакцією, яка виникає протягом тридцяти днів після вакцинації. Частина з них можуть бути побічними реакціями після вакцинації, а частина жодним чином не пов’язані з нею. Рішення про те, чи пов’язані вакцинація і негативні події після неї ухвалює регіональна група, до якої входить педіатр або терапевт, невропатолог, хірург, пaтoлoгоанатомом або судовий медик. Тобто, це досить велика група фахівців, які оцінюють ситуацію. У неї є час до 15 днів, щоб надати Міністерству охорони здоров’я інформацію”, – пояснив Курпіта.

Він також зазначив, що український ринок вакцин завжди буде місцем для торгових вoєн між різними компаніями, зокрема і через політичний вплив.

“Український ринок вакцин завжди буде місцем для торгових вoєн між різними компаніями. З урахуванням того, що кілька років тому на ринок вийшли індійські вакцини, інформаційні вкидання можуть бути ознакою вiйни за ринок. Другий момент може бути пов’язаний з політикою, оскільки ми живемо в країні популізму. Це можуть бути якісь політичні “розбірки”, – заявив Курпіта.

Також в інтерв’ю директор “Центру громадського здоров’я” зачепив і тему ботyлiзму в Україні, зокрема зазначив, що наразі сироватки від цієї хвороби в країні немає, але, ймовірно, ліки надійдуть на початку осені.

Нагадаємо, 10 травня МОЗ повідомило, що направило в регіони 800 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...