У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про мoтoрoшні наслідки солярію, якi мaє знaти кoжен

У МОЗ на офіційній сторінці в соцмережі Instagram продовжують розвінчувати міфи про здоров’я та ділитись корисною інформацією. Цього разу медики розповіли про шкоду походів до соляріїв, пише Радіо Максимум

“Під час засмаги у солярії людина отримує високий рівень УФ-випромінювання (UVA та UVB) протягом короткого проміжку часу, тому існує ризик, що походи у солярій можуть бути шкідливими для здоров’я”, – наголошують у Мінздоров’я.

Відповідно до статистики, молодь все частіше навідується до соляріїв. Відтак перед випускними у МОЗ нагадали, чому не варто цього робити.

Чим небезпечні солярії:

Згідно з дослідженнями, відвідування солярію може викликати рaк шкiри, очей та кaтaракту.

Молоді люди мають значно вищі ризики отримати рaк. А серед жінок до 30, які періодично навідуються у солярій, ризики появи мeлaнoми у 6 разів більші, аніж серед тих, хто не засмагає.

Штучна засмага прискорює старіння шкіри та пересушує її, а також призводить до вікових плям та появи зморшок.

Від частоти та тривалості перебування у солярію збільшують ризики розвитку рaку.

І старе, і нове обладнання, яке створює штучну засмагу, залишається однаково шкідливим для здоров’я.

Чимало людей вважають, що “базова засмага”, яку створюють солярії, може захистити шкіру від опіків, якщо довго перебувати на сонця. Однак не існує жодних доказів для цього переконанння.

Відвідування соляріїв не допомагає безпечно стимулювати вироблення вітаміну D в організмі. А найкращий метод для цього – прогулянки на свіжому повітрі, дотримуючись правил перебування на спеці.

Чимало країн заборонили або обмежили законом використання соляріїв.

“Дуже важливо пояснювати своїм дітям про основні ризики пов’язані із штучною засмагою і недоцільність відвідування солярію, щоб мати чудовий вигляд на випускному чи іншій вечірці”, – підсумували у МОЗ.

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...