Робота в Польщі. Зміни в оформленні для українців.

Відтепер на сезонні роботи можна буде оформитися за спрощеною процедурою. Плата за найнятого сезонного працівника буде менше, а штраф за незаконне працевлаштування іноземця зросте в шість разів.

Як пояснив політолог Владислав Сердюк, перші і найбільш революційні зміни в польському законодавстві почалися з так званих “сезонних робіт”. Раніше цей тип фізичної праці в польському законодавстві не виділявся серед інших, тобто потрібна була така ж процедура оформлення, як і інші.

Зараз ситуація виглядає наступним чином: польський роботодавець має можливість найняти іноземця з України, Грузії, Білорусі, Росії, Вірменії, Молдавії на 9 місяців протягом 12 місяців за спрощеною процедурою, для якої роботодавець повинен:

а) подати заявку, в якій він зобов’язується виплатити іноземцю заробітну плату, не нижчу, ніж у інших працівників, що виконують таку ж роботу (особливо позитивно для самих співробітників, так як гарантує їм рівність по ним в приймаючій країні),

б) довести, що він не може закрити потреби в співробітниках локальним ринком праці.

Ця процедура закриває “дірки” на польському ринку праці, але перевага перед іноземцями отримує громадянин Польщі, оскільки перед тим, як найняти іноземця, нам необхідно довести, що локальний ринок пустує, – зазначив Сердюк.

Серед інших польських нововведень для трудових мігрантів: збільшується штраф за незаконне працевлаштування іноземця: з 5 до 30 тисяч злотих (близько 10 тисяч доларів). Перевірки роботодавців з боку міграційної служби тепер будуть частими. Відповідно, польські власті вирішили підвищити контроль за кількістю в’їзних українців і їх фактичною кількістю на робочих місцях.

Так звана “Карта тимчасового побиту” (КТП), яка дає можливість в подальшому отримати громадянство, раніше видавалася іноземцю на час прибуття в Польщу і тільки в тому випадку, якщо він вчиться, або працює. Причому, втрата роботи привела до втрати “КТП”. Тепер же втрата роботи не означає втрату “КТП”. Дається термін для пошуку нового місця роботи, – уточнив експерт.

Також раніше студент, який хотів отримати “КТП”, був змушений подати виписку з банку, підтверджуючи, що він має достатню кількість грошей на власне утримання (близько 20 000 злотих). Тепер такої необхідності вже немає. Зараз в Польщі навчаються близько 35 тис. Українських студентів. Соціологічні дослідження показують: з них 30 тисяч – потенційні громадяни Польщі.

 

 

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...