“Вона у вас дуже гарна…”: Геращенко “поскандалила” з депутатом, втрутився Гройсман

Народний депутат Сергій Матвієнков відмовився говорити в парламенті державною мовою, передає Корупція.Інфо

Під час години запитань до уряду колишній “регіонал” звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана російською.

“Я хочу еще раз обратиться к очень большой теме субсидий. Наказом Министерства финансов введен порядок проведения расчетов…”, – почав Матвієнков.

Його перебила перший віце-спікер Ірина Геращенко: “Шановний Матвієнков, українською, я вас дуже прошу”.

“Какая… Я представитель города Мариуполь. Если мы говорим о реинтеграции Донбасса, если вы таким образом относитесь к русскому языку…”, – перейшов на крик нардеп, після чого йому відключили мікрофон.

“Подискутируем с вами отдельно на эту тему”, – сказав він і знову намагався звернутися до глави уряду російською мовою. Мікрофон знову відключили.

“Питання зрозуміле. Я перекладу державною мовою: Маріуполь, “Опозиційний блок” і всіх громадян України цікавить питання судсидій”, – сказала Геращенко.

Глава уряду Володимир Гройсман закликав нардепів поважати українську мову.

“Давайте не разделять стороны, кто как говорит. Кто-то говорит так, кто-то иначе. Наша рідна мова – українська, за яку ми маємо боротися, відстоювати”, – сказав Гройсман у відповідь на російський виступ нардепа від “Опоблоку” Сергія Матвієнкова.

“Нове молоде покоління говорить українською мовою, за яку ми боремось і будемо боротися далі. Не піддаваймося на провокації, говоримо нашою рідною українською мовою – вона прекрасна!”, – додав глава уряду.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...