facebook

“Додали 76 гривень”: Кому пощастило отримувати підвищені соціальні виплати

Більше отримають самотні батьки, люди з інвалідністю та малозабезпечені

З початком зими в Україні зросли соцстандарти, вплинувши на виплати інвалідам, батькам-одинакам та малозабезпеченим сім’ям. “Сегодня” розібралася, скільки і кому додадуть, а також дізналася, як це вплине на ціни в країні, передає Корупція.Інфо

Кому і що додали

Останній раз соціальні стандарти в країні змінювалися в травні цього року – уряд додав українцям 80 грн, піднявши прожитковий мінімум до 1624 грн. Наступне його підвищення було заплановано в державному бюджеті на 1 грудня. Нинішня надбавка склала 76 грн, і сьогодні в Україні прожитковий мінімум становить 1700 грн. Якщо говорити окремо за категоріями, то, наприклад, для непрацездатних українців мінімум нині становить 1373 грн (було 1312 грн), а для дітей у віці від 6 до 18 років – 1860 грн (було +1777 грн).

Зростання прожиткового мінімуму прискорив прив’язані до нього соціальні виплати. Так, з 1 грудня допомогу матерям у зв’язку з пологами не повинна бути менше 440,5 грн на місяць (було 421 грн). Нагадаємо, згідно із законом жінкам повинні щомісяця виплачувати 100% середньомісячного доходу або хоча б чверть від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (одна тисяча сімсот шістьдесят дві грн). Виросла також і допомога одиноким батькам: для тих, у кого є діти до 6 років, тепер вона становить 1492 грн (було 1426 грн), для дітей від шести до 18 років – 1860 грн (тисяча сімсот сімдесят сім грн) і для дітей від 18 до 23 років, якщо вони навчаються на стаціонарі, – 1762 грн (1684 грн).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Торкнулися зміни і допомоги інвалідам та малозабезпеченим сім’ям. Допомога для осіб з інвалідністю першої групи складе 1784 грн (було 1705 грн), другої групи – 1578 грн (1508 грн), а третій – 1373 грн (1312 грн). Що ж стосується малозабезпечених сімей, то для працездатних українців допомога становитиме 370 грн (353 грн), а для непрацездатних та інвалідів – одна тисяча триста сімдесят три грн (1312 грн).

Зростання цін

Думки експертів про наслідки зростання соцстандартів розділилися. На думку голови Комітету економістів України Андрія Новака, воно навряд чи відіб’ється на інфляції.

“Більш того, на мій погляд, це і не підвищення, а всього лише незначна індексація інфляції останнього часу. Нагадаю, що її зростання в останні роки визначається двозначними цифрами, а прожитковий мінімум підняли всього на 5%”, – відзначає він.

За словами Новака, вже спрогнозована інфляція буде “з’їдати” це підвищення, і воно не встигне вплинути на зростання цін. Однак протилежної думки притримується директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

“Зростання соціальних стандартів і мінімальної зарплати – все це впливає на інфляційні процеси, які відбуваються в Україні. Справа в тому, що зростання доходів навіть соціально незабезпеченого населення темпами, які випереджають зростання економіки, буде приводити до зростання цін. Якби зростання доходів йшов за економікою, то так, інфляційного тиску не було б, або воно було б мінімальним, – пояснює експерт. – на наступний рік ми очікуємо зростання цін при базовому сценарії на 10-12%. І серед основних чинників – підвищення прожиткового мінімуму”.

Чи підвищать мінімалку до 4100 грн

Днями українців розбурхала новина, що мінімальну зарплату, яку з цього року підняли відразу вдвічі до 3200 грн, можуть знову підвищити. На цей раз до 4100 грн. Про це заявив президент Петро Порошенко. Нагадаємо, в проекті держбюджету-2018 закладено зростання мінімальної зарплати до 3723 грн (на 523 грн). А згідно бюджетної резолюції на наступні три роки, з 2019 року мінімалка повинна скласти 4173 грн, а вже з 2020-го – 4425 грн.

Експерти впевнені, що нове зростання можливе – в бюджеті вистачить коштів, але це спричинить за собою новий виток цін, як уже було з мінімалкою в 3200.

“Через попереднє підвищення роздрібні продажі товарів, звичайно, виросли, але інфляція виросла ще більше. Грубо кажучи, в 2018 році ми повторимо те ж зростання цін, які спостерігали в цьому. І якщо буде 4100 грн, то інфляція буде не 7%, як прогнозує НБУ, а 17”, – говорить Охріменко.

Згоден з ним і Амелін: “У нас прискорення зростання цін протягом останніх місяців відбувалося в тому числі з-за підвищення мінімальної зарплати, яке відбулося на початку року”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...