“Ми б’ємося за вашу безпеку”: Яценюк на конференції безжалісно накинувся на дипломата

Причиною публічної критики екс-глави уряду Арсенія Яценюка стала заява щодо сумнів про вступ України в НАТО, передає Корупція.Інфо.

 

Зокрема, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер скептично прокоментував можливість вступу України в НАТО на конференції Yalta European Strategy.

Ішингер в своєму виступі порадив українському керівництву зменшувати очікування щодо можливості вступу України в НАТО.

“Коли ви мене питаєте про перспективу членства, то моя порада для українських колег буде така: контролюйте ваші очікування”, – наголосив він.

Дипломат також поставив кілька запитань:

По-перше, чи країна настільки єдина у бажанні приєднатися до НАТО, чи не призведе вступ до розколу. Друге: чи є чітка підтримка приєднання. Та третє, найважливе питання: чи посилить Євроатлантичну спільноту приєднання цієї країни. Якщо НАТО буде оцінювати можливість приєднання України, ми не отримаємо три “так”, ми отримаємо три знаки питання”.

 

Після цього взяв слово екс-прем’єр Арсеній Яценюк, який також брав участь у панельній дискусії, з обуренням заперечивши тези Вольфганга Ішингера.

Яценюк заявив, що може відповісти “так” на всі запитання з тесту щодо можливості членства України в Альянсі.

“Чи є підтримка членства? Так! Останні опитування демонструють величезну перевагу прихильників членства в Альянсі. Чи буде посилений Альянс? Так! Українська армія – єдина в Європі, яка довела здатність протидіяти агресії РФ”, – відповів, зокрема він.

Ішингер, зі свого боку, знову заперечив можливість вступу України “в осяжній перспективі”, але наголосив, що це стосується періоду, доки триває збройний конфлікт.

“Я не бачу жодного шансу на горизонті щоби члени НАТО погодилися на вступ України. Жодного шансу, доки ми чуємо постріли в Україні”, – підкреслив він.

Нагадаємо раніше на Банкової розповіли, що більшість українців підтримує вступ до Північноатлантичного блоку і ЄС.

Зазначимо, що згідно з опитуванням соціологічної групи GfK Ukraine, якби референдум про членство України в НАТО проводився зараз, “за” проголосували б 40% українців.

Тим часом “проти” вступу в НАТО висловилися 27% громадян, а 22% – не змогли відповісти.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...