Дмитро Карпачов в ефірі «Один за всіх» переходить на українську мову

Творці проекту пообіцяли ще чимало змін

Вже зовсім скоро набуде чинності закон про мовні квоти в телеефірі, й, схоже, на каналах дедалі більше заворушилися. На СТБ оголосили про те, що з нового сезону проект «Один за всіх» йтиме українською мовою. Відтак державною мовою заговорить ведучий шоу Дмитро Карпачов та експерти програми.

«Наш ведучий Дмитро Карпачов заговорить українською, – пообіцяв керівник проекту Роман Панасенко. – Це буде перший на українському телебаченні ведучий програми такого формату, що говорить виключно національною мовою. Крім Діми Карпачова, українською заговорять усі наші експерти».

Також, за словами Романа Панасенка,на глядачів чекає ще дуже багато змін, про які творці проекту пообіцяли скоро розповісти.

Нагадаємо, що 13 червня в газеті «Голос України» було оприлюднено закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». Закон набуде чинності через чотири місяці з моменту опублікування – тобто з 13 жовтня.

Ухвалений Верховною Радою 23 травня і підписаний Президентом України 6 червня закон встановлює на українському телебаченні обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 50% – для місцевих, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Дедалі з’являється більше заяв від журналістів та телеведучих, які переходять в ефірі на українську мову. Так Василіса Фролова в ролику для Прямого каналу вибачилася перед державною мовою. На українську в ранкових ефірах ICTV перейшов Павло Казарін. Ще раніше про своє рішення перейти в ефірі на українську висловила ведуча програми «Зірковий шлях» на каналі «Україна» Альона Вінницька. До того більше україномовних підводок з’явилося в ефірі шоу «Говорить Україна» у Олексія Суханова.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...