Стаття, яку потрібно прочитати: Як разюче зміниться наше життя через 20 років

Наступні пункти статті запозичено з посту у Фейсбуці Удо Голуба, Головного виконавчого директора компанії “17 Minute Languages”.

• Програмне забезпечення підірве основи більшості традиційних галузей економіки упродовж наступних 5–10 років.

• Uber є лише програмним засобом; вони не володіють жодним автомобілем, однак зараз є найбільшою компанією таксі у світі.

• Сьогодні Airbnb є найбільшою компанією світу у сфері готельного бізнесу, незважаючи на те, що вони не володіють нерухомістю.

• Штучний інтелект: Комп’ютери стають експоненціально кращими у розумінні світу. Цього року комп’ютер здобув перемогу у найкращого гравця  з Ґo у світі, на 10 років раніше, ніж очікувалося.

• У США молоді адвокати втрачають робочі місця. IBM Watson надає юридичну консультацію (поки з більш-менш базових питань) за декілька секунд, з точністю 90% у порівнянні з 70% для випадків, коли консультації надаються людьми.

• Отже, якщо ви вивчаєте юриспруденцію, припиніть негайно. У майбутньому кількість адвокатів зменшиться на 90%, залишаться лише професіонали.

• Watson вже допомагає медсестрам, які діагностують онкологічні захворювання. І робить це у 4 рази точніше, ніж медичний персонал. Facebook сьогодні має програмне забезпечення для розпізнавання, що дозволяє відрізняти обличчя краще, ніж людина.

У 2030 році комп’ютери стануть розумнішими за людей.

• Автомобілі з автокеруванням: У 2018 році з’являться перші автомобілі зі системою самокерування для населення. Близько 2020 року настане повний занепад галузі машинобудування. Ви більше не матимете бажання володіти автомобілем. Ви здійсните виклик зі свого телефону, авто з’явиться на місці вашого перебування і відвезе вас до пункту призначення. Вам не потрібно буде паркувати авто, ви оплатите лише за пройдену відстань і зможете бути продуктивним під час водіння. Наші діти ніколи не отримуватимуть водійські права і ніколи не матимуть машини.

• Для перевезення нам буде потрібно на 90–95% менше автомобілів, а це видозмінить міста. Ми можемо перетворити колишні місця для паркування на паркові зони. У світі у результаті дорожньо-транспортних пригод щорічно гине 1.2 мільйона людей. Зараз ми маємо одну аварію на кожні 60 000 миль (100 000 км); ці показники зменшаться до однієї аварії на 6 млн. миль (10 млн. км) при використанні автопілоту у водінні. Це дозволить зберегти мільйон життів на рік.

• Більшість автомобільних компаній, ймовірно, збанкрутують. Традиційні автовиробники намагаються застосувати еволюційний підхід і просто створюють кращий автомобіль, тоді як технічні компанії (Tesla, Apple, Google) використовуватимуть революційний підхід і будують комп’ютер на колесах.

• Багато інженерів з Volkswagen та Audi налякані розробками Tesla.

• Страхові компанії також переживатимуть величезні труднощі, оскільки без аварій страхування стане у 100 разів дешевшим. Їх бізнес-модель страхування автомобіля зникне.

• Ситуація зміниться і у сфері нерухомості. Бо, якщо існуватиме можливість працювати під час пересування автомобілем, люди переїжджатимуть до красивіших районів.

• Електрокари становитимуть основний потік виробництва біля 2020 року. Міста будуть менш шумними, оскільки всі нові автомобілі працюватимуть на електроенергії. Електрика стане значно дешевшою і чистою: виробництво енергії сонця вже 30 років поспіль демонструє поступове зростання, однак тепер можна побачити її зростаючий вплив.

• Минулого року по всьому світу було освоєно більше сонячної енергії, ніж енергії від копалин. Енергетичні компанії відчайдушно намагаються обмежити доступ до електромережі для запобігання конкуренції через встановлення домашніх сонячних устаткувань. Однак, це не може тривати вічно. Технологічні впровадження змінять таку стратегію.

• Здешевлення електроенергії спричинить зменшення ціни на воду і збільшення обсягів її постачання. Очищення солоної води зараз потребує лише 2кВт на кубічний метр (0,25 центів). У більшості регіонів немає дефіциту води, натомість існує недостача у питній воді. Уявіть лишень, які з’являться можливості, якщо будь-хто зможе отримати стільки чистої води, скільки забажає, без особливих витрат.

• Сфера охорони здоров’я: Цього року буде оголошено компанію-переможця конкурсу Tricorder X Prize. Існують компанії, які створять медичний пристрій (так званий Tricorder, термін запозичений із науково-фантастичної медіафраншизи «Зоряний шлях», Star Trek), який здійснюватиме операції через ваш телефон. Апарат скануватиме сітківку ока, відбиратиме зразок вашої крові, перевірятиме подих.

• Даний пристрій здатний аналізувати 54 біопоказники, що дасть можливість діагностувати практично будь-яке захворювання. Він буде недорогим, а отже, через кілька років кожна людина на нашій планеті майже безкоштовно отримає доступ до медичного аналізу світового класу. Прощавайте, медичні заклади.

• 3D-друк: Вартість найдешевшого 3D-принтера упродовж останніх 10 років зменшилася з 18,000 до 400 дол. США. Водночас процес друкування пришвидшився у 100 разів. Всі великі взуттєві компанії вже почали виробництво взуття за допомогою 3D-друку.

• Деякі запасні частини літака вже виготовлені через 3D-друк у віддалених аеропортах. Космічна станція тепер має принтер, який усуває необхідність у великій кількості запасних частин, що існувала раніше.

• Наприкінці цього року нові смартфони будуть оснащені функцією 3D-сканування. Згодом ви зможете здійснити 3D-сканування своїх ніг і надрукувати взуття ідеального розміру у домашніх умовах.

• У Китаї вже здійснили 3D-друк деталей і повністю побудували шестиповерхову офісну будівлю. До 2027 року 10% всього, що виробляється, буде надруковане у форматі 3D.

• Можливості для бізнесу: Якщо ви обдумуєте нішу, яку хотіли би зайняти, запитайте себе: «чи у майбутньому все ще існуватиме така можливість?» І якщо відповідь так, то як можна цього швидше досягнути?

• Якщо ідея не спрацьовує відповідно до вашого телефону, забудьте про неї. Будь-яка ідея, що виникла для успіху у ХХ столітті, приречена на провал у ХХІ столітті.

• Працевлаштування: 70 – 80% робочих місць зникнуть у найближчі 20 років. Виникне багато нових робочих місць, але невідомо, чи їх кількість буде достатньою у такому недалекому майбутньому.

• Сільське господарство: У майбутньому до сільськогосподарських робіт залучатиметься сільськогосподарський робот, вартістю 100 дол. США. Фермери країн третього світу зможуть стати управляючими на своїх полях, замість виконувати весь день польові роботи.

• Аеропоніка передбачає використання набагато меншої кількості води. Сьогодні вже доступна перша генерована у Чашці Петрі телятина, що вже у 2018 році стане дешевшою, ніж телятина звичайного походження. Сьогодні 30% усіх сільськогосподарських угідь використовується для випасання та утримання корів. Уявіть, якщо нам більше не будуть потрібні такі території. Існує кілька стартапів, що незабаром принесуть на ринок білок комах. Комахи містять більше протеїну, ніж м’ясо. Вони будуть означені як «альтернативне джерело надходження білка» (оскільки більшість людей все ще відкидають ідею харчування комахами).

• Існує додаток під назвою Moodies, який вже може виявити, в якому настрої ви перебуваєте. До 2020 року з’являться додатки, які за вашими виразом обличчя визначатимуть, чи говорите ви неправду. Уявіть собі політичні дебати, де відображається, коли учасники говорять правду, а коли ні.

• Bitcoin може навіть стати резервною валютою для погашення несплачених боргів… У країнах всього світу!

• Довголіття: Середня тривалість життя на сучасному етапі збільшується на 3 місяці на рік. Чотири роки тому тривалість життя становила 79 років, тепер це 80 років. Ці показники зростають, і до 2036 року збільшиться до більше року на рік. Таким чином, ми всі могли б жити довго, можливо, понад 100 років.

• Освіта: Найдешевші смартфони вже коштують 10 доларів у країнах Африки та Азії. До 2020 року 70% всіх людей матимуть смартфон. Це означає, що кожен отримає однаковий доступ до освіти світового рівня.

• Кожна дитина може скористатися послугами Академії Хана (Khan Academy) і отримати весь матеріал, до якого мають доступ діти, що навчаються у школах розвинутих країн. У Індонезії вже були випуски цього програмного забезпечення, і незабаром влітку цього року з’являться випуски арабською та китайською мовами, а також мовою Суахілі. Я вбачаю величезний потенціал, якщо ми представимо безкоштовну англомовну програму, щоб діти у Африці і будь-де у світі могли вільно володіти англійською мовою, а це може статися вже за півроку.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...