Стало відомо, яка риса схиляє людей до суїциду

Ця якість властива як дорослим людям, так і підліткам

Міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, в результаті яких з’ясувала, яка риса характеру схиляє людей до суїциду. Незважаючи на те, що причиною самогубства вкрай рідко буває один фактор, все ж дослідники виділяють один ключовий – перфекціонізм.

Що таке перфекціонізм? Вчені характеризують його як завищені вимоги до самого себе і часто до оточуючих. Люди з такою рисою часто незадоволені своїми досягненнями, оскільки вважають, що могли досягти набагато більшого. Вони прагнуть відповідати як власним, так і чужим стандартам. Найчастіше це стосується відмінників в школі та університеті, а також завзятих кар’єристів.

Дослідники провели десятки співбесід із сім’ями загиблих і з’ясували, що 56% тих, хто піддав себе суїциду, страждав від надмірної вимогливості до себе.

Виходячи з цього, вчені закликають батьків бути уважнішими до своєї дитини і стежити за тим, щоб її планка не була надто завищена. Часто підлітки закінчують життя самогубством через, здавалося б, не критичні речі: погана оцінка, неідеальна фігура або сварка з близькими.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...