Білоруський бізнесмен передумав купувати “доньку” російського “Сбербанку” в Україні

Компанія VP Capital, що належить білоруському бізнесменові Віктору Прокопені, відкликала з Нацбанку України заявку на придбання ПАТ “Сбербанк”.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” із посиланням на VP Capital.

“Ми прийняли рішення відкликати з НБУ заявку на купівлю українського ПАТ “Сбербанк” для того, щоб сконцентруватися на інших планованих інвестицій і проектах, над якими ми працюємо”, – сказав представник VP Capital.

Він також додав, “очевидно, що придбання підрозділу міжнародного банку є неймовірно складним процесом, що вимагає великої кількості часових ресурсів”.

Ми як і раніше вважаємо, що сьогодні покупка бізнесу “Сбербанку” України – це відмінна інвестиційна можливість, але ми вирішили сфокусуватися на інших проектах,
– зазначив представник VP Capital.

Він наголосив, що заявка була відкликана з власної ініціативи компанії: “Причина відкликання заявки – наша внутрішня”.

При цьому в компанії прокоментували недавню відмову НБУ узгодити придбання істотної участі в київському “Сбербанку” Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникову.

“Наша заявка не має нічого спільного із заявкою Гуцерієва і Гусельникова. Рішення про відкликання нашої заявки не пов’язане з їх заявкою”, – зазначив представник VP Capital.

Говорячи про покупку білоруського “Парітетбанку”, в VP Capital повідомили, що “Парітетбанк” залишається власністю його поточного власника – республіки Білорусь”.

Нагадаємо, про те, що українську “доньку” російського “Сбербанку” виставлено на продаж, стало відомо після того, як в Україні вирішили запровадити санкції проти 5 українських банків з російським капіталом.

В березні було оголошено про те, що власник латвійського Norvik Banka Григорій Гусельников та син російського мільярдера Михайла Гуцерієва Саїд Гуцерієв планують купити українську “доньку” російського “Сбербанку”. Суму операції оцінювали приблизно у 130 мільйонів доларів.

 

Джерело.

Вам також може бути цікаво...