У Microsoft підтвердили, що через M.E.Doc сталася масована кібератака

27 червня Microsoft повідомив про масовану хакерську атаку, перші повідомлення про яку розпочалися з України, а потім інформація про зараження почала з’являтися в 64 інших країнах, до числа яких входять Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.

Відповідна інформація з’явилася у блозі компанії.
У Microsoft підкреслили, що в Україні було інфіковано 12,5 тисяч комп’ютерів.

За словами фахівців компанії, хакерську атаку було здійснено за допомогою віруса-здирника, що є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, однак у той же час витонченішим за свого попередника.
Крім того, у Microsoft підтвердили вину софту M.E.Doc, який використовують у бухгалтерії та який створила українська компанія.
Зауважимо, що спочатку такі дані в компанії вважали виключно непрямими, але більш детальне дослідження підтвердило раніше подану заяву української кіберполіції – винен M.E.Doc. Весь процес було запущено в 10.30 27 червня і до обіду загроза поширилася на компанії по всій Україні. А сталося все після легального оновлення програми.

До слова, у Microsoft зауважили, що їхній безкоштовний антивірус Windows Defender зумів розпізнати загрозу, відтак користувачам порадили вчасно оновлювати операційну систему, адже нові версії містять захист від усіх сучасних загроз.
Читайте також: Стало відомо, скільки “пожертв” отримали хакери, нічого не розблокувавши

Як пише ресурс Ain.ua, загалом вірус виявився не таким”злим”, як WCry: тоді постраждало до 300 тисяч комп’ютерів у 150 країнах, зловмисники отримали понад 100 тисяч доларів, щоправда в межах України ця хакерська атака була найбільшою в історії.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ зазнали масштабної кібератаки з 14 години за київським часом.

Хакерські атаки здійснюють за допомогою вірусу Petya, який використовує недоліки операційних систем і шифрує файли.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...