Єврокомісія наклала на Google рекордний штраф у 2,4 мільярда євро

Єврокомісія вирішила, що Google зловживав монопольним становищем, просуваючи власний сервіс порівняння цін Google Shopping. У Google пообіцяли, що шукатимуть можливості для оскарження рішення.

 

Європейська Комісія (ЄК) оголосила у вівторок, 27 червня, про накладення рекордного штрафу в розмірі 2,42 мільярда євро на американського інтернет-гіганта Google, що входить у холдинг Alphabet Inc.

“Google зловживав своїм домінуючим становищем на ринку пошуковиків”, – заявила єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер, цитує агентство dpa. За її словами, Google угорі результатів пошуку розміщував дані свого сервісу порівняння цін Google Shopping, а схожі сервіси конкурентів відображав нижче.

До цього рекордним покаранням, накладеним Єврокомісією за порушення конкуренції, була сума в 1,06 мільярда євро, на які оштрафували в 2009 році корпорацію Intel.

Єврокомісія вимагає, щоб Google упродовж 90 днів поклав край такій практиці – в іншому разі розмір штрафу зросте до 5 відсотків виручки материнської компанії  Alphabet Inc, яка в 2016 році становила понад 80 мільярдів євро. Максимальний розмір штрафу, який могла накласти ЄК, – 10 відсотків від річної виручки.

У компанії Google вже зявили, що шукатимуть можливості для оскарження рішення. “При онлайн-шопінгу споживачі хочуть швидко і просто знайти продукти, які вони шукають”, – зазначили в компанії.

 

Джерело.

Вам також може бути цікаво...