В Україні мають намір спростити систему прописки

МВФ планує спростити процедуру реєстрації місця проживання для громадян.

Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, передає прес-центр відомства.

Вона вважає, що реєстрація повинна відображати фактичне місце проживання людини, таким чином забезпечивши її всіма конституційними правами.

«Реалізація прав має відбуватися не там, де стоїть штамп в паспорті, а безпосередньо за місцем проживання. Кожна людина повинна мати вільний доступ до освіти, медицини, права обирати місцеву владу», – підкреслила Ковальчук.

Також вона зазначила, що нинішня система прописки дуже неефективна і спотворює статистичні дані про місце проживання громадян країни.

Зазначимо, департамент реєстрації Харківської міськради впроваджує новий онлайн-сервіс – попередню подачу документів для реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання. Зараз сума держмита становить 13,6 грн (у разі звернення з порушенням термінів – 40,8 грн).

Після того, як заявник отримає позитивну відповідь від органу реєстрації, необхідно там же – на сайті Центру надання адмінпослуг – записатися на особисту подачу документів у зручний час. У такому випадку послуга буде надана протягом 20 хвилин, і заявник отримає відповідний документ про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...