На уроках праці більше не буде поділу занять для дівчат і хлопців

Міністерство освіти і науки скасувало обов’язковий поділ за гендерним принципом на уроках праці в школах. Про це сказано в повідомленні прес-служби Міносвіти, передають Українські Новини.

Відповідно до повідомлення, міністерство оновило 40 навчальних програм для 5-9 класів. “Трудове навчання: відтепер не буде обов’язкового поділу за гендерним принципом: кожний учень зможе вибирати той вид діяльності, який йому подобається. І взагалі, школярі будуть вивчати не окрему технологію і виконувати чітко визначені в її межах завдання, а створювати проекти, які будуть поєднувати різні технології”, – сказано в ньому. Також оновлено перелік видів спорту для уроків фізичної культури. Зокрема, додано 7 нових можливих модулів – регбі, корфбол, петанк, фехтування, військово-спортивні ігри, степ-аеробіка і чирлідінг.

У рамках програми “Основи здоров’я” учні будуть більше дізнаватися про безпечне поводження в Інтернеті й соцмережах, а замість великого обсягу теоретичного матеріалу буде більше практичних робіт і занять поза класом. Зазначається, що в цілому вчитель отримав набагато більше автономії та свободи вибору в організації освітнього процесу. Наприклад, він може самостійно визначати обсяг годин на вивчення окремої теми і міняти порядок вивчення тем у рамках класу, а також формувати тематику навчальних проектів, лабораторних робіт.

Окрім того, при оновленні програм розпочато роботу з формування наскрізних змістовних ліній, які будуть проходити через всі предмети й дозволять формувати в дитини ключові компетентності, інтегрувати знання про світ, опираючись на зміст навчального матеріалу. Поки детально прописано чотири з них, які відповідають чотирьом ключовим компетентностям із десяти, визначених Концепцією нової української школи: “здоров’я та безпека”, “підприємливість і фінансова грамотність”, “громадська відповідальність”, “екологічна безпека та стійкий розвиток”.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...