За три місяці через ботулізм в Україні померли 9 людей: майже усі їли в’ялену рибу

Минулого року було зафіксовано 105 випадків ботулізму, з них 12 смертельних.

 

За три місяці в Україні зафіксовано 62 випадки ботулізму, з них 9 летальних. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак на прес-конференції у Києві.

Вона наголосила, що майже всі випадки пов’язані зі вживанням риби домашнього і промислового виробництва. «За три місяці в Україні зафіксовано 62 випадки ботулізму, з них 9 закінчилися смертю. Ця хвороба може проявитися від двох до 24 годин.

При найперших симптомах отруєння необхідно терміново звертатися до лікарів», – сказала Сивак. Вона визнала, що в Україні є величезні проблеми з наявністю протиботулінічної сироватки. «Із сироваткою – суперпроблема. Ми можемо використовувати лише зареєстровані препарати. На сьогодні жодного препарату в Україні не зареєстровано. Усі перемовини з виробниками закінчилися неуспішно.

Виробникам постачати препарати невигідно. Ми маємо домовленості з міжнародними організаціями щодо гуманітарної допомоги сироватками проти ботулізму. З Міжнародним Червоним Хрестом та ПРООН. Ми просимо якнайбільше доз, можливо, декілька сотень», – повідомила Сивак. Вона також нагадала, що минулого року було зафіксовано 105 випадків ботулізму, з них 12 смертельних.

 

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...