Україна чи Київська Русь? У Раді обговорили можливість такого перейменування

Україні недоцільно змінювати свою назву на Київську Русь, оскільки це викличе певну плутанину, а також претензії сусідньої держави, яка “вкрала у нас багато чого”.
Таку думку “Обозревателю” висловив координатор групи “Інформаційний опір”, народний депутат України (фракція “Народний фронт”) Дмитро Тимчук.

Відповідаючи на запитання, чи могла б Україна, за прикладом Македонії, піти на перейменування країни заради вступу в НАТО, він сказав:

У нас, слава Богу, немає проблем, які були в зв’язку з розпадом Югославії. Україна з перших днів своєї незалежності мала назву, до якої жодних претензій не висувалося. Тим більше з огляду на те, що багато країн, зокрема сусідніх, існували лише в проекті, коли виникла назва Київської Русі, звідки бере початок Україна.

У такому випадку, можливо, нам варто було б назватися Київською Руссю?
-запитав “Обозреватель”.

Я думаю, що є інша країна, яка вкрала у нас багато чого, зокрема назву Русь. Тому, по-перше, виникне плутанина. По-друге, ця країна буде пред’являти великі претензії. Звичайно, нам її претензії, взагалі-то, ні до чого, але в світі є країни, які все-таки орієнтуються на думку Росії,
-зауважив Тимчук.

Якби питання стояло так, що Україна зобов’язана змінити назву, щоб вступити до НАТО, чи моли б ми піти на це?

Це питання морально-етичного вибору нації, за який я особисто не готовий розписуватися, незважаючи на те, що я народний депутат України. Це теоретизування на кшталт: “чи готові ви отримати безкоштовний довічний проїзд у транспорті, якщо поміняєте свою стать”. Це гіпотетична річ. Слава Богу, це не наші реалії,
-зауважив нардеп.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...