Вчені спростували міфи про “легкі” цигарки

Вчені з університету Огайо дослідили зв’язок між цигарками з вентиляційним фільтром та кількістю випадків аденокарциноми – найпоширенішої форми раку легенів.


Про це повідомляє BBC.
“Легкі” цигарки не зменшують кількості шкідливих речовин, а лише розбавляють їх повітрям. Однак у 60-х роках, коли тютюнові компанії винайшли цю технології, її позиціонували як “менш шкідливу”, ніж цигарки зі звичайним фільтром.

Один з авторів дослідження Пітер Шилдс повідомив, що разом з відмовою від куріння зростав попит на “легкі” цигарки. Разом з цим кількість випадків аденокарциноми легені (вчені пов’язують захворювання з “легкими” цигарками) продовжує зростати на фоні зменшення захворювань на рак легенів.
“Наші дані показують явний зв’язок між використанням вентиляційних отворів в сигаретних фільтрах і зростанням захворюваності аденокарциномою, який ми спостерігаємо протягом останніх 20 років”, – заявив Шилдс.
Він зазначив, що такі фільтри дозволяють курцю робити великі затяжки, що призводить до того, що в організм потрапляє більша кількість канцерогенів.
Сьогодні майже в усіх цигарках використовують вентиляційний фільтр. У США та Великій Британії заборонено маркувати цигарки як “легкі”.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...