Загроза аварій: в Україні зношені сім енергоблоків АЕС

У 2017 р сім енергоблоків АЕС будуть працювати після закінчення термінів проектної експлуатації

Тим часом, процедура продовження терміну роботи складна і дорога, а приблизні витрати для одного блоку складають 5-6 млрд грн.


Ні в “Енергоатому”, який контролює атомну енергетику країни, ні в уряду України таких грошей немає. Це означає, що продовжувати експлуатацію блоків будуть формально, що може привести до підвищення ризику аварій у зв’язку з технічною відсталістю та моральної зношеністю обладнання.

Україна дійсно останнім часом значно збільшила навантаження на свої атомні станції. В умовах гострої нестачі антрацитового вугілля для теплоелектростанцій виникає бажання замістити теплову генерацію атомної. Частка атомної енергетики у виробництві електроенергії в Україні різко зросла з 47 до 60%, про що ще в лютому заявляв президент України Петро Порошенко.

У той же час в західній пресі все частіше звучать побоювання, що через корупцію і непрофесіоналізм влади в Україні високий ризик повторення аварії, подібної вибуху на Чорнобильській АЕС. Про те, що ядерна галузь нашої країни знаходиться в небезпечному стані.

Як відомо, в Україні експлуатуються 15 енергоблоків на чотирьох атомних електростанціях: 6 блоків – на Запорізькій, 4 – на Рівненській, 3 – на Південно-Українській (Херсонська область) та 2 – на Хмельницькій.

РЕКЛАМА:

Джерело.

Вам також може бути цікаво...