facebook

17 порад, як встигати більше протягом дня

Інколи нам хочеться, щоб в добі було більше годин. Та, на жаль, це неможливо. Ми не можемо контролювати час, зате кожен з нас може контролювати власну продуктивність протягом дня. Ось кілька порад, як можна це зробити.

151

Для того, щоб протягом дня встигати більше, потрібно бути обережним з тим, як ви проводите свій час. Прокидайтесь раніше, займайтесь спортом, складайте список справ, які необхідно зробити, — і це сприятиме правильному використанню кожної хвилини.

Тому якщо ви хочете бути більш продуктивним, дотримання цих простих порад допоможуть вам.
1. Прокидайтесь на годину раніше

Навіть якщо ви не відносите себе до ранніх пташок, у вас є шанс стати однією із них.

Наставте будильник на годину раніше, аніж зазвичай (і не натискайте на кнопку повтору). Таким чином у вас з’явиться додаткова година для роботи.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Недавнє дослідження показало, що між раннім пробудженням, продуктивністю та успіхом є зв’язок. Жайворонки мають перевагу — у них є додатковий час для роботи, а ще вони зазвичай більш оптимістично налаштовані.
2. Створюйте список справ

Не забувайте створювати список справ, які потрібно виконати протягом дня. Це не повинні бути якісь грандіозні завдання, виконання яких насправді займе місяць, а то й більше. Тут мова йде про прання, візит до лікаря тощо.

Тому що саме на таких міні-справах базується виконання більших.
3. Спочатку займіть виконанням важчих завдань

Перш за все візьміться за виконання складніших завдань. Як тільки ви їх виконаєте, то зможете закінчити все інше.

Окрім того, що завдяки цьому ви почуватиметесь краще і ваша продуктивність теж підвищиться.
4. Приберіть свій стіл

Як кажуть в народі “Очі не бачать — серце не болить”. Ця фраза актуальна, якщо ви хочете сфокусуватись на чомусь. Тому за 15 хвилин до початку робочого дня, приберіть свій стіл і створіть простір, який не відволікатиме вас.
5. Виконуйте зранку вправи

Побігайте зранку або займіться йогою. Виконання легких навантажень позитивно впливає на настрій та підвищує продуктивність.
6. Придумайте власну систему

Якщо у вас буде власна продумана система, ви матимете чітке уявлення про те, що робити та коли. Конкретний перелік зобов’язань принесе ясність та контроль в робочий день, а також — розуміння того, що є найголовнішим на сьогодні.
7. Не намагайтесь зосередитись на всьому одночасно

Перед тим, як перейти до нового проекту, сфокусуйтесь та закінчіть попередній.

Люди часто думають, що багатофункціональність — це корисно і намагаються одночасно виконувати кілька завдань, та насправді це не так.

Тому виконуйте одне завдання за іншим, так ваша продуктивність не знижуватиметься різко.

Як стверджують вчені, наш мозок не призначений для того, щоб виконувати багато завдань одночасно.
8. Навчіться казати “ні”

Інколи це маленьке слово дуже важко сказати. Але це нормально — вміти відмовляти. Навчіть управляти людськими очікуваннями: якщо ви розумієте, що не зможете чогось зробити, скажіть про це одразу.
9. Висипайтесь

Вчені постійно наголошують на тому, що дорослій людині потрібно виділяти на сон від 7 до 9 годин. Тому якщо ви спите менше, настав час змінити цю звичку.
10. Впорядкуйте електронні листи

Якщо у вас “висить” 200 непрочитаних листів, це може викликати відчуття незадоволення, про що ви постійно будете думати. Тому перечитуйте свою пошту, відповідайте на запити та не забувайте видаляти непотрібне.
11. Не живіть соцмережами

Не забувайте відпочивати від суєти та шуму, а тому — закрийте всі соціальні мережі, так як вони лише відволікатимуть вас.
12. Читайте, а не просто пролистуйте документи

Важливо, щоб ви читали документи, а не просто пробігались по них очима. Адже через неуважність вам доведеться витратити час на те, щоб перечитати їх заново.
13. Вчіться зосереджуватись на одному завданні якомога довше

Якщо ви зуміли зосередитись на чомусь, продовжуйте це робити. Згідно з одним із досліджень, мозку потрібно 15 хвилин, щоб переключитись з однієї діяльності на іншу. Тому якщо ви будете постійно відволікатись на щось інше, виконання необхідної роботи займе більше часу.
14. Користуйтесь навушниками

Люди не відволікатимуть вас часто, якщо бачитимуть, що ви працюєте в навушниках.
15. Медитуйте перед роботою

Виділіть кілька хвилин після прокидання на медитацію, щоб очистити свої думки. Завдяки цьому ви зарядитесь енергією і будете готові до вирішення можливих проблем.
16. Відмовтесь він непотрібних зустрічей

Особисті зустрічі з людьми — це важливо, однак дуже часто вони можуть бути марною тратою часу. Тому перед плануванням переконайтесь, що вони справді дуже важливі і під час них будуть обговорюватись питання, які неможливо вирішити через пошту чи по телефоні.
17. Приймайте 60-секундні рішення

Якщо ви хочете протягом дня робити більше, вчіться швидко працювати, і, насамперед, скоротіть час на прийняття рішень. Саме цей процес може стати тим, що забирає найбільше часу протягом дня. Тому позбавтесь такої звички, щоб мати більше вільного часу.

Скоріш за все, ви приймете те саме рішення, якщо подумаєте над ним хвилин 20.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Вам також може бути цікаво...