“Нарешті це відбулося”: Президент підписав закон, що запроваджує електронне укладання контрактів

Відтепер укладення зовнішньоекономічних договорів буде можливим не лише в письмовій, а й в електронній формі

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг”. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

90443

“Переходимо від електронних закупівель до електронного укладання контрактів. Нарешті це відбулося”, – зазначив Порошенко.

Повідомляється, що документ мінімізує адміністративні бар’єри під час процедур укладення зовнішньоекономічних контрактів, зарахування валютного виторгу, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

“Відтепер укладення зовнішньоекономічних договорів буде можливим не лише в письмовій, але і в електронній формі”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається, що закон забороняє банкам вимагати переклад документів українською мовою, у разі якщо вони оформлені англійською, рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом і може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналога власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису, електронного підпису одноразовим ідентифікатором.

“Це дуже важливий крок, який ми маємо дуже інтенсивно продовжувати”, – заявив Президент.

Він наголосив, що закон робить величезний крок у створенні інвестиційного клімату в Україні.

“Сьогодні це перший крок для того, щоб озброїти всіх, починаючи від бізнесмена і закінчуючи прем’єр-міністром, аргументами чому інвестори мають прийти сюди, чому тут будуть створені фантастичні умови для того, щоб вести бізнес”, – додав глава держави.

Як повідомлялося в листопаді, США та Британія виділять майже $20 мільйонів на е-врядування в Україні.

Джерело.

Вам також може бути цікаво...